Jak do Egiptu – to jeszcze dziś!

Nie ma potrzeby nikogo przekonywać, że warto wybrać się do Egiptu. Od Morza Śródziemnego ku południu czy to na wschodzie, na Półwyspie Synajskim roi się od atrakcji.

Oczywiście historia sama w sobie jest już wystarczającym argumentem do podjęcia się wyprawy nad Nil. Jeśli Piramidy nie zachwycą, są jeszcze grobowce faraonów w Luksorze; wielka zapora na Nilu w Asuanie; Pustynia Zachodnia z jej oazami; miasto Aleksandria czy Klasztor Św. Katarzyny na Synaju.

Ale co, jeżeli historię owszem szanujemy, ale naszym celem jest wypoczynek, nie zwiedzanie. Natura Egiptu jest równie zachwycająca co jego historia. Najdłuższa rzeka świata – jest; pustynie, kaniony, góry – są; niesamowite plaże piaszczyste i te kamieniste – są; światowej klasy rafy koralowe czekające na nurków – są. To pozwala nam na wybór formy wypoczynku spośród: rejsu po Nilu, wycieczki historycznej, safari, kursu nurkowania, pływania z rurką czy po prostu leżenia plackiem pod prażącym słońcem i delektowania się lenistwem.

Jaką mamy gwarancję lenistwa w pełnym słońcu?…ano taką, że procent pochmurnych dni w tym kraju sięga niemal zera w skali roku. Innymi słowy pogoda nie zawiedzie bez względu na termin naszego wyjazdu, chociażby wypadł w grudniu! Jeśli naszą listę dopełnią znani z serdeczności, przyjaźni i warci poznania Egipcjanie oraz egzotyczna kuchnia…nie pozostanie nam nic innego jak rezerwacja wyjazdu jeszcze dzisiaj.

Gdybyśmy się jednak wciąż ociągali…argument finansowy rozwieje wszelkie wątpliwości.
A mianowiecie wyjazd do Egiptu opłaca sie w bieżącym roku ( a możliwe, że też w 2017) bardziej niż kiedykolwiek. Problemy finansowe państwa i dewaluacja funta egipskiego na początku listopada br. przyczyniły się do niespotykanie sprzyjającemu nam ustawienia kursu wymiany złotego na funta w wymiarze 4-1, a dolara amerykanskiego do funta 17-1!! Jeśli dziś wybralibyśmy się do Egiptu za każdą złotówkę otrzymalibyśmy nie dwa jak dotąd, ale cztery funty egipskie. Co to oznacza dla wczasowicza – podróżnika…nic innego jak rozkoszowanie sie tanim, jeszcze tańszym niż dotychczas pobytem i zakupami w Egipcie.

Jednym słowem – byłoby niepoprawnością zignorowanie takiej szansy!

1 thought on “Jak do Egiptu – to jeszcze dziś!

Dodaj komentarz