Egipskie pustynie dla turystów

Pustynne krajobrazy są jedną z wizytówek Egiptu. Turyści chętnie odwiedzają pustynne tereny tego kraju i podziwiają ich najpiękniejsze zakątki. Ci, którzy planują spędzić urlop w Egipcie, powinni uwzględnić w swych planach również wizytę na pustyni. Warto, bo egipskie pustynie są pełne ciekawych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.
Egipt może się pochwalić aż trzema pustyniami. Każda z nich ma swój specyficzny charakter. Pustynia Wschodnia oraz Synaj to pustynne i górzyste obszary, które przecinają głębokie doliny. Są to rejony zamieszkiwane przez Beduinów.
Inny charakter ma już Pustynia Zachodnia, stanowiąca przedłużenie Sahary. Należy ona do najcieplejszych miejsc na świecie. Tu, w przeciwieństwie do Synaju i Pustyni Wschodniej, brak jakiegokolwiek źródła wody. Drobnymi wyjątkami są małe oazy skupione wokół tak cennych w tym gorącym i suchym rejonie źródełek. Tu można podziwiać już pejzaże typowe dla pustyni. Białe piaski i wydmy tworzone przez pustynne wiatry – oto charakterystyczne widoki dla Pustyni Zachodniej. Wyprawa w ten rejon wymaga już dobrego przygotowania, bo warunki podróżowania są tu naprawdę trudne.