Kaktusy – świetne rośliny dla zapracowanych

Kaktusy – świetne rośliny dla zapracowanych
Istnieje wiele gatunków tych kwiatów. Z kolcami i bez nich, z wyrastającymi kolorowymi kwiatami różnej wielkości. Należą do grupy zwanej sukulenty. Przeczytaj, a dowiesz się o ich pielęgnacji i nie tylko.

Kaktusy – jak dbać?
Warto je podlewać wbrew opiniom, że można to robić rzadko albo wcale. Należy podlać, gdy ziemia do kaktusów jest sucha. Rośliny te rosną na pustyniach, terenach suchych, ale wymagają wody. Uniwersalna też się nadaje, to nie to samo, ale można do niej samodzielnie dodać odpowiednie składniki i mieć dobre podłoże. Zaoszczędzisz i twoje kaktusy będą miały lepsze warunki w ziemi, którą zrobisz według przepisu.

Jakie gatunki kaktusów?
Wiele ciekawych odmian jest dostępnych w sklepach. Dobre będą doniczki plastikowe utrzymujące wilgoć ziemi. Ładnie wyglądają i kwiaty w nich będą mieć dobre warunki. Mające kwiaty kolorowe kaktusy ozdobne do dekoracji. Wyglądają ładnie na biurku i nie tylko. Przydadzą się do nich mniejsze lub większe doniczki gliniane, inne. W tych woda szybciej paruje i trzeba częściej podlewać.

Kaktusy małe i duże
Większe wymagają przestrzeni, którą można im zapewnić w większym domu lub ogrodzie. Nie każdy ma tyle miejsca i lepsze wtedy będą kaktusy w mniejszych doniczkach i niewielkich rozmiarów. Na początek zainteresowania tymi roślinami wystarczą. Potem można zrobić im więcej przestrzeni.

Gdzie mogą stać?
Na podłodze w ogromnych donicach w salonie, na tarasie, dużym balkonie. W domu kaktusy mogą długo rosnąć. Będą przyciągać wzrok gości. Posadzić można kaktusy w ogrodzie przed domem, jeśli jest taka możliwość. Parapet i pólka też będą dobre dla mniejszych kwiatów.

Jak widać, kaktusy to bardzo dobre rośliny dla wielu osób. Kobiety, mężczyźni mogą mieć rośliny w domu, ogrodzie, biurze. Zapewnią kwiaty o różnych porach roku. Dostępne w marketach budowlanych, centrach ogrodniczych oraz w sieci. Kupić można także nasiona i samodzielnie zasadzić. Będzie niespodzianka, gdy urośnie ładny kaktus.