Turystyczne walory egipskiej stolicy

Afryka Północna to dla wielu z nas przede wszystkim Egipt. Kraj Faraonów to moc atrakcji i miejsc, w których warto pojawić się przynajmniej raz w życiu. Wiele atrakcji czeka na pustyniach oraz w dolinie Nilu, nie brak jednak ciekawych zabytków, które znajdują się na terenie wielkich miast. Nic więc dziwnego, że jednym z ważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Egipcie jest wizyta na terenie stolicy tego kraju. Kair zachwyca, a wspaniałych zabytków na jego terenie nie brakuje. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Atrakcji, którymi może się pochwalić Kair, jest sporo. Tu każdy z nas może się przekonać, że Egipt to kraj pełen kontrastów. W czasie wycieczki po stolicy kraju z cennymi pamiątkami historycznymi można się spotkać niemal na każdym kroku. Jedną z największych perełek na terenie miasta jest akwedukt, który doprowadzał dawniej wodę do Kairu. Liczy on sobie aż 3 km długości i jest cennym zabytkiem z XIV – XVI stulecia. Ważnym zabytkiem jest też Cytadela, pochodząca z XII stulecia. Ważnym celem wycieczki po stolicy Egiptu jest też meczet Muhammada Alego, który uznawany jest za jeden z najciekawszych przykładów zastosowania stylu osmańskiego w egipskim budownictwie. Bajt Az-Zahabi to kolejna pamiątka z czasów osmańskich. Ten dom z XVI wieku należał dawniej do zamożnego kupca. Dziś jest jedną z największych atrakcji w Kairze oraz obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście.

Kair to również ciekawe placówki muzealne. Muzeum Powozów oraz Muzeum Wojska to placówki, które zachęcają turystów do odwiedzenia wspomnianej już Cytadeli. Nie można też pominąć tak ważnych miejsc, jak Muzeum Koptyjskie oraz Muzeum Egipskie. Muzeum Sztuki Islamu to kolejna placówka, dzięki której każdy turysta może zdobyć wiele cennych informacji na temat Kairu, jego kultury oraz długiej historii.

1 thought on “Turystyczne walory egipskiej stolicy

Dodaj komentarz